• Turistická vychádzka

     • Dňa 24. júna 2021 sa žiaci I.- III. ročníkov zúčastnia turistickej vychádzky. Zraz je za každého počasia. Obuv a oblečenie si zoberte ako na turistiku (vhodná turistická obuv, pršiplášť), jedlo a pitie si vezmite so sebou.

     • Termín talentových skúšok 

     • Riaditeľ SOŠPg oznamuje všetkým uchádzačom o dvojročné pomaturitné štúdium v študijnom odbore 7649 N učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo, že talentové skúšky sa uskutočnia v dňa 24. a 25. júna 2021 (štvrtok, piatok) v budove školy podľa pozvánky.  

     • Riaditeľské voľno 

     • Riaditeľ SOŠPg oznamuje, že dňa 25. júna 2021 (piatok) a 30. júna 2021 (streda) udeľuje žiakom školy riaditeľské voľno z organizačných a prevádzkových dôvodov. 

     • # Jeruzalemská výzva našich štvrtákov

     • TV LEVOČA spracovala DANCE CHALLENGE JERUSALEMA v podaní našich absolventov. Nech ENERGIA, ktorá z neho sála, sa vďaka všetkým našim zdieľaniam i laikom posunie aj k ostatným, zvlášť v tejto dobe. Poďakovanie za skvelú hudbu, thanks for the great song DJ MASTER KG feat. Nomcebo a našim absolventom prajeme veľa zdravia a šťastia v živote. Nech sa aj k ďalším životným výzvam postavia čelom ako aj k tejto. Link na video: YouTube.

     • Aj my nekosíme ...

     • Naša škola sa zapojila do iniciatívy #eLEjvmájinekosí. Je to iniciatíva komunitná, občianska, nepolitická, environmentálna a dobrovoľná, ktorá podporuje zvyšovanie biodiverzity, rozmanitosti rastlín, tráv, kvetov; živočíchov, včiel, motýľov a ďalších opeľovačov. Pridajte sa tiež, veď na každom nepokosenom trávni(č)ku záleží!

     • Talentové skúšky

     • Riaditeľ SOŠPg oznamuje všetkým uchádzačom o denné štvorročné štúdium v odbore 7649 M - učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo, že termín konania talentových skúšok je: 1.termín: 05. - 07. mája 2021 (streda – piatok) a 2.termín: 12. mája 2021 podľa pozvánky.

           

      OZNAM PRE UCHÁDZAČOV O ŠTÚDIUM NA NAŠEJ ŠKOLE

      Vzhľadom na aktuálne usmernenie MŠVVaŠ SR pri vstupe do budovy na prijímacie skúšky sa uchádzač NEMUSÍ preukazovať negatívnym testom ani predkladať Vyhlásenie o bezinfekčnosti.

      Uchádzač je povinný dodržiavať nasledovné pokyny školy:

      1. pri vstupe do areálu školy a počas celej doby konania talentových skúšok má rúškom prekryté horné dýchacie cesty,

      2. pri vstupe do areálu školy mu bude zmeraná telesná teplota,

      3. pri vstupe do areálu i budovy školy si vydezinfikuje ruky (v priestoroch školy sú na dostupných miestach umiestnené  ďalšie dezinfekčné prostriedky na dezinfekciu rúk),

      4. do budovy školy vstupuje bez rodičov,

      5. pri prezentácii predloží k nahliadnutiu a kontrole údajov občiansky preukaz, prípadne iný doklad (napr. kartu poistenca),

      6. každý uchádzač používa vlastné písacie potreby,

      7. z hygienických dôvodov odporúčame minimalizovať konzumáciu stravy a nápojov,

      8. odporúčame minimalizovať osobný kontakt, podávanie rúk a vyvarovať sa dotykov tváre a rúšok rukami,

      9. uchádzač s prejavmi akútneho respiračného ochorenia alebo klinickými príznakmi COVID-19 bude z účasti na skúškach vylúčený a bude informovaný o náhradnom termíne konania talentových skúšok.

     • Deň Zeme

     • 22.4. je Svetovým Dňom Zeme a žiaci prvých a tretích ročníkov si pripomenuli tento deň vytvorením projektov, ktoré Vám chceme v jednotlivých videách priblížiť.

      Problém znečistenia našej planéty nie je žiakom ľahostajný, práve naopak. Tretiaci sa rozhodli tento sviatok osláviť tým, že vyčistili okolie, v ktorom žijú a aspoň malým dobrým skutkom sa pokúsili pomôcť našej planéte. Prváci spracovali rôzne produkty recykláciou plastov, starých tričiek, použitého skla a vznikli z toho zaujímavé veci v podobe nákupných tašiek, kabeliek, košíkov, kvetináčov, čím sa pokúsili poukázať na možnosť udržateľnosti zdrojov. Všetci by sme mali nielen tento deň, ale počas celého roka správať sa ku našej planéte ohľaduplne a chrániť ju.

      I.A, I.B a I.C - video

      III.A a III.B - video

     • Vyhodnotenie fotografickej súťaže "ZACHYŤ TO!"

     • Naša fotografická súťaž "ZACHYŤ TO!" je už vyhodnotená, krásne ceny sú nachystané, ale to najdôležitejšie sme ešte neurobili!
      Nepovedali sme Vám, kto ju vyhral.
      Vyhrali ste všetci, pretože ste zvíťazili nad svojou lenivosťou a vybrali ste sa do prírody odfotiť niečo pekné, alebo ste vytiahli notebook a prehľadávali ste súbory fotografií, kým ste nenašli tú najlepšiu.
      Hlasovaním pod fotkami, LIKE alebo po slovensky - "páčikmi", ste rozhodli o troch najkrajších fotografiách a my sme sa ich rozhodli oceniť krásnym diplomom a vecnými cenami.

      Prvé miesto získala Mariana Grichová, žiačka I. B, a jej krásna fotka okolia Lendaku v jeseni.
      Na druhom mieste sa umiestnil Ivo Kovalčík, žiak IV. C, a jeho súťažná fotografia.
      Tretie miesto obsadila Viktória Šutorová, žiačka I. A, a jej tisíc míľ dlhá cesta.

      Ceny výhercom slávnostne odovzdá riaditeľ školy po uvoľnení epidemických opatrení.

      Ďakujeme všetkým pedagógom, žiakom a priateľom školy za zapojenie sa do našej
      súťaže a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

      Autorom ocenených prác blahoželáme.

     • Výtvarný workshop II. D a II. E

     • Jarné piatkové popoludnie sa vo výtvarných ateliéroch našej školy nieslo v atmosfére kreativity, tvorivosti a vzájomnej inšpirácie. Žiačky končiacich ročníkov pomaturitného štúdia v rámci posledného bloku predmetu, Metodiky výtvarnej výchovy, realizovali výtvarný workshop. 

      Svojou prítomnosťou povzbudil žiačky riaditeľ školy Mgr. Miloslav Repaský a koordinátor pomaturitného štúdia Mgr. Milan Hyben. Mozaika nielen pedagogického, ale aj osobnostného a kreatívneho pôsobenia v rámci predmetu METODIKA VÝTVARNEJ VÝCHOVY vychádzala z viacerých zdrojov. Poďakovanie za prínos nielen v metodickej a výtvarnej oblasti patrí PhDr. Paule Maliňákovej, ktorá pracovala na rozvoji žiakov počas prvého ročníka štúdia. Druhý ročník žiaci absolvovali pod vedením externého zamestnanca Mgr. Jaroslava Sarnu. Poďakovanie za prípravu výtvarného workshopu a video-materiálu patrí vyučujúcej výtvarných predmetov Mgr. Lucii Čupovej. Link: YouTube

      Mgr. Jaroslav SARNA, externý zamestnanec metodiky výtvarnej výchovy

     • Ľadový medveď

     • Pani Zima nie a nie odísť, tak sme sa rozhodli poslať po ňu ľadového medveďa, aby si ju odviedol tam, kde môže snežiť od rána do večera. Poďte si spolu s nami aj Vy vytvoriť krásneho ľadového medveďa, ktorý snáď vyženie zimu aj z Vašej záhrady. My ideme určite do toho! Chceme už predsa jar a krásne rozkvitnuté čerešne. Link: YouTube. Autor: Timea Sopková, IV.B

     • S radosťou a pre úsmev

     • Mesiac marec bol u nás, napriek všetkým obmedzeniam, veľmi zaujímavý. Okrem toho, že učíme šikovných žiakov a žiačky, pracujeme spolu aj na projektoch, ktoré majú nielen rozšíriť obzory našich študentov, ale aj robiť veci s pridanou hodnotou. V tejto dobe je o to dôležitejšie robiť pekné veci pre druhých len tak - s radosťou a pre úsmev. Link: YouTube

      Žiačky, IV.B: Vierka Grigláková, Lívia Konkoľová, Andrejka Želonková, Broňa Božoňová a Ester Hromadová.

     • Venujte nám 2 % z dane

     • Vážení rodičia a priatelia školy,

      pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

      Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Občianske združenie Strednej pedagogickej školy v Levoči. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

      Finančné prostriedky budú použité na:

      • skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole,
      • skvalitnenie vybavenia školy.

      Za Vašu pomoc Vám vopred ďakujeme.

       

      Podrobnejšie informácie ako postupovať nájdete tu.

      Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane  

      Potvrdenie o zaplatení dane   

       

     • Valentínky

     • Neseďte doma len tak, buďte aktívni, tvoriví a potešte svojích blízkych vlastnoručne vyrobeným valentínskym pozdravom. Neviete ako na to? Ponúkame Vám video, ktoré je určené nielen rodičom a ich deťom, ale aj našim žiakom ako pomôcka pri vzdelávaní. Video si môžete pozrieť tu.